شماره پشتیبانی 36272080 – 035
بهترین رستوران های استان یزد

معرفی بهترین رستوران های یزد

یزد جهانی همواره به‌عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری تاریخی-فرهنگی مطرح بوده است، درعین‌حال یکی از نکات برجسته‌ای که از انگیزه‌های جذاب سفر به این شهر باشد بهره بردن از سوغات، شیرینی و غذاهای محلی یزد است. پس از ثبت جهانی یزد و همگام با رشد زیرساخت‌های گردشگری در یزد انواع رستوران، کافی‌شاپ، سفره‌خانه و چایی خانه‌های سنتی نیز به تعداد چشم‌گیری رسیده‌اند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارا هستند درعین‌حال رستوران‌ها نقش تعیین‌کننده و مهمی را در معرفی سیمای گردشگری یزد ایفا کرده‌اند. با مینیاتورهمراه باشید تا با 10 رستوران برتر یزد بر اساس رتبه‌ی آن‌ها در tripadvisor.com باشیم.

 

1- رستوران مارکوپولو

بهترین رستوران های یزد - رستوران مارکوپلو یزد
بهترین رستوران های یزد – رستوران مارکوپلو یزد

رستوران مارکوپولو از نوع فضای باز و بسته است و جزئی از مجموعه هتل شرق محسوب می‌شود. علاوه بر تنوع غذایی، یکی از دلایل عمده جذب مهمانان به این رستوران منظره جذاب آن است که دید کاملی به مسجد جامع کبیر و بافت تاریخی یزد دارد. منوی غذایی رستوران مارکوپولو یزد شامل غذاهای ایرانی، هندی و سایر غذاهای معروف خاورمیانه‌ای است و همه‌ی وعده‌های غذایی به همراه نوشیدنی‌های خاص در این رستوران سرو می‌شود. این رستوران منو کاملی از غذاهای هندی را معرفی می‌کند اما غذاهای ایرانی آن معمولاً ترجیح داده می‌شود. کباب شتر و خورشت فسنجان از غذاهای محبوب رستوران مارکوپولو در نزد مهمانان هستند. کافی‌شاپ رستوران یکی از گزینه‌های مناسب برای افراد است که لذت حضور در رستوران را دوچندان می‌کند. منو رستوران فارسی و انگلیسی و ازلحاظ قیمت در رده رستوران‌های متوسط جای می‌گیرد. چشم‌انداز رستوران مارکوپولو در غروب خورشید بسیار دل‌انگیز است. رستوران مارکوپولو در بین بهترین رستوران‌های یزد رتبه اول محبوب‌ترین را به خود اختصاص داده است.

 

2- کافه‌رستوران سنتی فوکا

بهترین رستوران های یزد - رستوران فوکا یزد

کافه‌رستوران سنتی شوکا در خیابان مسجد جامع و در قلب بافت تاریخی یزد واقع‌شده که در نزد گردشگران ایرانی و خارجی بیشتر به سبب دکوراسیون خاص و دیدنی آن شناخته می‌شود اما این بدین معنی نیست که غذاها و نوشیدنی‌های کافه شوکا مدنظر مهمانان نیست. در این رستوران منو به دو زبان انگلیسی و فارسی عرضه‌شده و انواع غذاهای ایرانی و بین‌المللی در آن سرو می‌شود. این رستوران ارائه‌دهنده دو وعده ناهار و شام است اما ازلحاظ قیمت برای گردشگر داخلی در رده رستوران‌های گران به‌حساب می‌آید بااین‌حال داشتن منظره زیبا رو به بافت تاریخی و هم‌چنین مهمان‌نوازی کارکنان باعث شده تا کافه شوکا به‌عنوان یکی از رستوران‌های محبوب یزدی شناخته شود. کافه‌رستوران سنتی شوکا در بین بهترین رستوران‌های یزد رتبه دوم محبوب‌ترین را به خود اختصاص داده است.

 

 

3- رستوران ترمه و ترنج

بهترین رستوران های یزد - رستوران ترمه و ترنج یزد
بهترین رستوران های یزد – رستوران ترمه و ترنج یزد

رستوران ترمه و ترنج در محله فهادان یزد و در نزدیکی زندان اسکندر قرارگرفته است. این رستوران به سبب دکوراسیون سنتی، مهمان‌نوازی و وعده‌های غذایی متنوعش شناخته می‌شود. فضای گسترده این رستوران به‌ویژه مناسب بازدیدهای خانوادگی است و ظرفیت 250 نفر همزمان را داراست. وعده‌های غذایی این رستوران کاملاً ایرانی است، همچنین سرویس‌های ویژه کافی‌شاپ نیز در آن ارائه می‌شود. کباب قفقازی، آبگوشت و املت از وعده‌های غذایی محبوب است اما فراموش نکنید چنانچه برای اولین بار به این رستوران مراجعه می‌کنید از پیشخدمت برای انتخاب منوی خود کمک بگیرید. رستوران ترمه و ترنج در بین بهترین رستوران‌های یزد رتبه سوم محبوب‌ترین را داراست.

 

 

4- رستوران سزار

بهترین رستوران های یزد - رستوران سزار یزد
بهترین رستوران های یزد – رستوران سزار یزد

رستوران سزار در خیابان کاشانی یزد واقع‌شده و ازلحاظ دسترسی در رده رستوران‌های خوب تلقی می‌شود. این رستوران وهله نخست به‌عنوان فست فود و با منو اروپایی و ایتالیایی شناخته می‌شود اما اخیراً منو ایرانی نیز با کیفیت مناسب در آن عرضه می‌شود. استیک، پاستا و پیتزا از غذاهای محبوب رستوران سزار یزد است اما ازلحاظ قیمت در رده رستوران‌های گران طبقه‌بندی می‌شود. علاوه بر آن کافی‌شاپ سزار نیز نوشیدنی‌ها و دسرهای ایرانی و بین‌المللی خوبی را عرضه می‌کند. فضای این رستوران و دکوراسیون آن مدرن است.

 

 

5- رستوران تالار یزد

بهترین رستوران های یزد - رستوران تالار یزد

رستوران تالار یزد یا در اصطلاح عامیانه‌تر «رستوران حاجی آشپز» از رستوران‌های باسابقه و محبوب یزد است و انواع غذاهای ایرانی و نوشیدنی در آن سرو می‌شود. این رستوران در بلوار جمهوری و در محدوده دروازه قران قرار دارد. ماهی، کباب و خورشت از غذاهای محبوب این رستوران به شمار می‌روند. این رستوران جز نمونه‌های شلوغ محسوب می‌شود بنابراین در ایام تعطیل توصیه نمی‌شود. این رستوران باوجود محبوبیت کافی در بین یزدی‌ها جز نمونه‌های میان رده در بین رستوران های یزد محسوب می‌شود.

 

 

6- رستوران جاده ابریشم

بهترین رستوران های یزد - رستوران جاده ابریشم یزد
بهترین رستوران های یزد – رستوران جاده ابریشم یزد

رستوران جاده ابریشم در خیابان مسجد جامع و در قلب بافت تاریخی یزد واقع‌شده و دسترسی به آن تقریباً مناسب است. انواع وعده‌های غذایی ایرانی و خاورمیانه‌ای در آن سرو می‌شود اما کباب شتر و چلو گوشت این رستوران ازجمله غذاهای محبوب آن به شمار می‌رود. همه‌ی وعده‌های غذایی در رستوران جاده ابریشم عرضه می‌شود. همچنین منو ویژه گیاه‌خواران نیز در آن وجود دارد. ازلحاظ قیمت و کیفیت در رده رستوران‌های متوسط رو به بالا تلقی می‌شود اما دکوراسیون سنتی و بخش روباز و بسته آن عامل جذب گروه‌های دوستی و خانواده‌ها به این رستوران است.

 

 

7- رستوران سنتی خان دوحد

بهترین رستوران های یزد - رستوران خان دوحد یزد
بهترین رستوران های یزد – رستوران خان دوحد یزد

رستوران سنتی خان دو حد رتبه هفتم بهترین رستوران‌های یزد را داراست و در تقاطع بلوار بسیج و خیابان سلمان واقع‌شده است. منو غذایی در این رستوران شامل غذاهای ایرانی است و انواع کباب، ماهی و خورشت به همراه برخی میان وعده‌ها در دو وعده شام و ناهار سرو می‌شود. دکوراسیون و فضای سنتی آن نیز از دلایل محبوبیت این رستوران در بین مهمانان است. کباب‌ترش و کباب بره آن جز غذاهای محبوب است.

 

 

8- رستوران مشیر الممالک

بهترین رستوران های یزد - رستوران مشیر الممالک یزد
بهترین رستوران های یزد – رستوران مشیر الممالک یزد

رستوران مسیر الممالک در بین بهترین رستوران‌های یزد از دیدگاه کاربران تریپ ادوایزر رتبه هشتم را دارا است. این رستوران در خیابان انقلاب واقع‌شده و ازنظر دسترسی در ساعت‌های غیر ترافیک وضعیت قابل قبولی دارد. وعده غذایی ناهار و شام به همراه دو منو فارسی و انگلیسی در این رستوران عرضه می‌شود. دکوراسیون و منظره سنتی مطلوبی دارد که به‌خوبی تداعی‌کننده یک رستوران سنتی با منوی غذای ایرانی است. ازلحاظ قیمت غذاهای این رستوران در رده‌بالا تلقی می‌شود.

 

 

9- رستوران و فست فود اژدها (دراگون)

بهترین رستوران های یزد - رستوران اژدها یزد

رستوران اژدها در رتبه نهم بهترین رستوران‌های یزد قرار دارد و در خیابان مجد العلما واقع‌شده است. ازلحاظ دکوراسیون و غذا در رده رستوران‌های مدرن قرار دارد منو آن ایتالیایی و اروپایی است همچنین غذاهای دریایی نیز در آن سرو می‌شود. پیتزا، سالاد و پاستای آن بسیار محبوب است.

 

 

10- مجموعه رستوران عمارت وکیل

بهترین رستوران های یزد - رستوران عمارت وکیل یزد
بهترین رستوران های یزد – رستوران عمارت وکیل یزد

همان‌گونه که از نام این رستوران پیدا است این مجموعه در طبقات متفاوتش ارائه‌دهنده منوی اروپایی، ایرانی و عربی است. انواع کباب، خورشت، غذاهای دریایی و فست فود در آن سرو می‌شود. هر سه وعده صبحانه، ناهار و شام به همراه بخش اختصاصی کافی‌شاپ عرضه می‌شود. محیط رستوران و برخورد گرم کارکنان از دلایل محبوبیت سریع مجموعه رستوران‌های عمارت وکیل است. رتبه این رستوران در بین بهترین رستوران‌های یزد در حال ارتقا است.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *