شماره پشتیبانی 36272080 – 035
کویر های یزد - کویر نوردی یزد

معرفی کویر های یزد

معرفی کویر های یزد و تورهای کویر نوردی یزد

تورهای کویر نوردی بخش مهمی از بازار گردشگری ایران را به خود اختصاص داده‌اند. به‌ویژه استان یزد به‌عنوان یکی از معدود استان‌های ایران شناخته می‌شود که دسترسی مناسبی به کویرهای سه‌گانه لوت، مرکزی و دشت کویر دارد.

هرکدام از این کویرها ویژگی‌های زیست‌محیطی خاصی را نمایش می‌دهند. این تنوع سبب شده تا تورهای کویر یزد بنا بر نیاز مسافران قابل‌برنامه‌ریزی و مدیریت باشد. چنانچه به کویر نوردی، شب‌نشینی در زیر آسمان پرستاره کویر یزد، شترسواری، اسب‌سواری، سافاری، غذاهای کویری و گذران ساعت‌های دلپذیر در سکوت واحه و آرامیدن در سایه درختان نخل علاقه‌مندید سفر به کویرهای یزد را از دست ندهید. شرکت گردشگری سفرهای مینیاتور ارائه‌دهنده انواع مختلفی از تورهای کویر نوردی در سطح استان یزد و خارج از آن است. با ما همراه باشید تا با تعدادی از کویرهای یزد و همچنین امکانات آن‌ها آشنا شوید.

 

  • کمپ کویری شباهنگ یزد

 

کویر های یزد - کویر نوردی شباهنگ یزد
کویر های یزد – کویر نوردی شباهنگ یزد

تصویر کویر در ذهن ما معمولاً مکانی مملو از سکون و آرامش است که هرازگاهی با وزش باد سکوت آن شکسته می‌شود. هزاران سال وزش باد رمل‌های کویری را شکل داده که با هر وزش به شکلی دیگر درمی‌آیند. کمپ کویری شباهنگ یکی از نمونه‌های باسابقه در محدوده شهر یزد هست که امکانات فراوانی را برای حضور در کویر یزد فراهم می‌کند. کمپ کویری شباهنگ در 12 کیلومتری شهر یزد قرارگرفته است و در مسیر یزد به سمت جاده نصر واقع‌شده است. در این کمپ انواع فعالیت‌های مرتبط با گردشگری کویر همچون شترسواری، آفرود، رصد ستارگان و کویر نوردی انجام می‌شود همچنین زمینه اقامت نیز در این کمپ فراهم‌شده است. در این کمپ وعده‌های غذایی سبک، آش شولی یزدی و انواع نوشیدنی‌ها عرضه می‌شود همچنین امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، سوپرمارکت و … نیز در این کمپ وجود دارد.

 

  • کمپ کویری هفت‌سنگ شهر یزد

کمپ کویری هفت‌سنگ شهر یزد
کویر های یزد – کمپ کویری هفت‌سنگ شهر یزد

کمپ کویری هفت‌سنگ در مسیر جاده نصر به دروازه قران یزد واقع‌شده است. در این کمپ کویری نیز خدمات قابل‌توجه ای عرضه می‌شود که لذت حضور در کویر را دوچندان می‌کند. شترسواری، موتورسواری و سافاری با گشت تالاب ازجمله این امکانات است اما یکی از جالب‌توجه‌ترین برنامه‌های این کویر برنامه رصد ستارگان و آسمان پرستاره کویر است که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. اگر به این کمپ سفر کردید تفریح زیپ لاین را فراموش نکنید، این زیپ لاین از بین دو دره کویری عبور می‌کند. همچنین مسافران می‌توانند برنامه اقامت خود را نیز در کمپ کویری هفت‌سنگ یزد در نظر بگیرند چراکه تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

 

  • کمپ کویری شهر آفتاب یزد

 

کویر نوردی یزد - کمپ کویری شهر آفتاب یزد
کویر نوردی یزد – کمپ کویری شهر آفتاب یزد

کمپ کویری شهر آفتاب در شهر اشکذر و در 12 کیلومتری بزرگراه یزد-تهران قرار دارد. در این کمپ کویری تمامی امکانات برای اقامت موقت فراهم‌شده است. رستوران، اقامت گاه، سرویس بهداشتی و سفره‌خانه ازجمله این تأسیسات است. همچنین برنامه‌های شترسواری، اسب‌سواری، چایی آتشی،  رصد ستارگان، کویر نوردی و موسیقی نیز برای فراهم کردن زمینه رضایت مسافران مهیا است.

 

  • کمپ کویری فهرج شهر یزد

کویر نوردی یزد - کمپ کویری فهرج شهر یزد
کویر نوردی یزد – کمپ کویری فهرج شهر یزد

کمپ کویری فهرج در روستای فهرج 12 کیلومتری یزد قرار دارد و از زیبایی‌های کویری بی‌نظیری برخوردار است. اگر از شلوغی شهرها، آلودگی و ترافیک خسته شده‌اید خود را مهمان شبی در کویر کنید و از سکوت و سکون طبیعت لذت ببرید. آقای ابویی سرپرست این کمپ نوپا یکی از فعالان گردشگری بسیار توانمند است. در این کمپ کویری زمینه تفریحاتی همچون، شترسواری، موتورسواری، والیبال ساحلی، رصد ستارگان و پذیرایی مهیا شده است.

 

  • کمپ کویری باران یزد

کویر نوردی یزد - کمپ کویری باران یزد
کویر نوردی یزد – کمپ کویری باران یزد

کمپ کویری باران نیز در جاده نصر قرارگرفته است. این کمپ جز یکی از کمپ‌های خوب یزد به شمار می‌رود و امکان اقامت کوتاه برای مسافران در نظر گرفته‌شده است. برنامه‌های این کمپ نیز بسیار متنوع است و شامل تفریحاتی همچون، سافاری، کویر نوردی، تماشای غروب خورشید، رصد ستارگان، شترسواری، دورهمی و شب‌نشینی دور آتش فراهم‌شده است.

 

  •  کویر هرات و مروست شهر یزد

کویر نوردی یزد -  کویر هرات و مروست شهر یزد
کویر نوردی یزد –  کویر هرات و مروست شهر یزد

کویر هرات و مروست بخشی از دشت بزرگ هرات است که در شمال شرق شهرستان خاتم واقع‌شده است. این کویر از نوع کویرهای مسطح و بارانی است و یکی از غنی‌ترین کویرها ازنظر پوشش گیاهی و منابع آبی محسوب می‌شود. سطح بالای آب‌های زیرزمینی سبب شده تا پدیده‌ی شگفت‌انگیز چشمه‌ی آرتزین را این دشت شاهد باشیم. ازجمله جاذبه‌های کویر هرات و مروست وجود دریاچه نمک، دشت ریواس، دشت تاغ و گز است. لازم به ذکر است تنها رودخانه‌ی دائمی استان یزد به نام نهر مسیح در هرات جریان دارد که به‌تنهایی سبب شده این شهر قطب کشاورزی استان یزد محسوب شود. این منطقه مستعد کشت پسته نیز هست که می‌توانید با حضور در این منطقه از لذت تماشای باغ‌های پسته را نیز بهره‌مند شوید. این کویر فاقد کمپ خاصی است اما جهت اقامت می‌توانید با همکاران ما در مینیاتور تماس بگیرید.

 

  • کویر کاراکال یزد

کویرنوردی یزد

کویر کاراکال یا صادق‌آباد یکی از کویرهای معروف یزد است که در شهرستان بافق قرار دارد. این کویر زیستگاه گربه کاراکل یا سیاه‌گوش است که جز سریع‌ترین گربه‌سانان کوچک، باهوش فراوان است که بسیار قلمرو گراست. این کویر در روستای صادق‌آباد در 15 کیلومتری شهر بافق واقع‌شده است. جهت حضور گردشگران یکی کمپ کویری با امکانات لازم همچون اقامت گاه در نظر گرفته‌شده است. صادق‌آباد جز واحه‌های زیبای یزد است جایی که هم‌نشینی نخل و شن را به‌خوبی می‌توان مشاهده کرد. در این کویر تفریحاتی مانند موتورسواری، سافاری، ، شترسواری و پیاده‌روی در نخلستان‌ها، در کویر کاراکال مورد استقبال مسافران است.

 

  • کمپ کویری شن و شادن شهر یزد

کویرنوردی یزد - کمپ کویری شن و شادن شهر یزد
کویرنوردی یزد – کمپ کویری شن و شادن شهر یزد

کمپ کویری شن و شادن در شهرستان بافق یزد واقع‌شده است که یکی از کویرهای مطلوب یزد به شمار می‌آید. زیبایی‌های کویر بافق وصف‌نشدنی است، کمپ شن و شادن نیز دریکی از بهترین بخش‌های این کویر واقع‌شده است. خدمات مشابه سایر کویرهای یزد همچون شترسواری، سافاری و رصد ستارگان در این مجموعه ارائه می‌شود اما یکی از برنامه‌های خاص در این کویر آتیشونی است که اشاره به برنامه  شب‌نشینی دور آتش و گفت‌وشنود داستان‌های شنیدنی در مورد بافق وزندگی کویرنشینان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *