شماره پشتیبانی 36272080 – 035
هزینه سفر

چگونگی پس از انداز برای سفر

اغلب افراد سفر رفتن را دوست دارند اما بسیاری از ما نگرانی هایی بابت هزینه های سفر داریم چرا که در برخی مواقع برخی از این هزینه ها قابل پیش بینی نیست.اما باید بدانیم ترس از هزینه ها نمی تواند مانعی بر سر راه سفر رفتن ما باشد چرا که می توان با اندکی اطلاعات لذت سفر کردن را از دست نداد. در این مقاله قصد داریم تا چند روش پس از انداز برای سفر را بررسی کنیم. مدیریت منابع مالی در همه ی زمینه های زندگی انسان اهمیت به سزایی دارد. سفر کردن و کسب آرامش نیز به عنوان عامل مهمی در سلامت روحی و فیزیکی انسان مطرح می شود. به طوری که بسیاری از محققان معتقدند بدون سفر کردن زندگی انسان ها دچار رکودی می شود که شاید در انتها سبب بروز بیماری و افسردگی در فرد گردد. بنابراین می بایست افراد با هر توانایی مالی که دارند سفر کردن را نیز در سبد نیازهای سالانه خود قراردهند. پس از انداز برای سفر مبحثی است که تا حدودی شخصی تلقی می شود اما میتوان با ارایه ی راهکارهایی افراد را تشویق کرد که آن را جدی تر دنبال کنند. این موضوع بستگی زیادی نیز به عملکرد دولت ها با هدف تشویق افراد به گردشگری دارد. اهمیت صنعت توریسم در ارتقای وضعیت فرهنگی و اقتصادی کشورها انقدر روشن است که اگر دولت ها سیاست های حکومتی را متناسب با ان اتخاذ نکنند هم سلامت جامعه را به خطر می اندازند و هم از قافله ی کشورهای صاحب نام در زمینه عقب خواهند افتاد.

اهمیت سفر کردن

اولین نمود جابه جا شدن در «بعد مکان» خارج شدن فرد از دایره ی عادات است که این مرحله به خودی خود باعث می شود ذهن فرد تلاش بیشتری برای شناخت محیط به خرج دهد. پرسش ها، یافتن راه حل، برطرف کردن نیازها در محیطی کمتر شناخته شده، لذت بردن از جاذبه های جدید و متفاوت با محل دائمی زندگی، ملاقات با افراد و تحقیق و مطالعه بخشی از چالش سفر کردن است. با این حال نمیتوان دایره ی واکنش افراد به سفر را محدود به موارد بالا کرد.

شما چه با هدف کار و تجارت و چه با هدف تفریح و ملاقات با دوستان سفر کنید، خود را در زمینه ای جدید می بینید که اغلب باعث می‌شود فرد از روزمرگی به درآید. سفر کردن اگر با هوشمندی انجام شود باعث آرامش و خاطره های ماندگار می شود. یکی از روش های سفر هوشمند مدیریت پس انداز برای سفر است که قصد داریم در این مقاله ی کوتاه بدان بپردازیم.

سیاست دولت در تشویق مردم به سفر کردن

وقتی اهمیت سفر در زندگی افراد مشخص باشد برای رسیدن به ان تلاش میکنند. نخستین قدم برای ایجاد امکان سفرهای برای همگان می بایست از سوی دولت ها برداشته شود. با اتخاذ سیاست های حمایتی برای متولیان گردشگری همچون حمل و نقل، اقامت های گردشگری و اژانس های گردشگری و… با پایین امدن هزینه ها برای قشر زیادی از مردم امکان سفر ایجاد می شود، در نتیجه حجم زیاد جا به جایی ها گردش مالی را افزایش میدهد و گردشگری را به عنوان  پایه ی اقتصادی پویا معرفی می کند.  در ادامه به معرفی ضروریات پس از انداز برای سفر پرداخته ایم.

 

  • اختصاص حساب پس از انداز شخصی برای سفر

لذت سفر رفتن به آرامش ذهن و برنامه ریزی واقعی برمیگردد. اگر در سفر رفتن جدی هستید،همین امروز یک حساب پس از انداز را برای ان در نظر بگیرید و هر هفته یا هر ماه مقداری پول را در آن ذخیره کنید.

 

  • 5-10 درصد از حقوق خود را برای سفر پس از انداز کنید.

زمانی که هزینه ی سفر رفتن پایین تر باشد افراد میتوانند بخشی از درامد سالانه ی خود را به ان اختصاص دهد. به عنوان مثال ایام تعطیلات نوروز، تعطیلات تابستان، تعطیلات خرداد، تعطیلات اعیاد اسلامی فرصتی است که ایرانیان برای گشت و گذار انتخاب می کنند. اما برخی از افراد دوست دارند تا برنامه ی سفرشان را طوری تنظیم کنند که به دوران اوج و شلوغی شهرها و اماکن گردشگری برخورد نکنند. از امروز تصمیم بگیرید و تا تاریخ مدنظر خود مقداری از درامد خود را برای سفر کنار بگذارید.

  • حذف هزینه های غیر ضروری

اگر جز افرادی هستید که برای تفریح، غذا خوردن در رستوران های گردان و یا خرید های غیر ضروری هزینه های زیادی می کنید، می توانید با کاهش این هزینه های غیر ضروری سفر پربارتری داشته باشید. برای مثال رفتن به یک مکان تکراری مثل رستوران لوکس را برای مدتی فراموش کنید و پول آن را به حساب پس از انداز سفرتان اضافه کنید.

  • سبک زندگی سالم و ساده

در جهان کنونی که مصرف گرایی به شدت تبلیغ می شود ساده زیستن شاید اندکی مشکل باشد با این حال امکان پذیر است. حتی اگر جز افراد با تمول کافی باشید نیز بسیاری از هزینه هایتان شاید غیر ضروری باشد و بود و نبود آن دردی را دوا نکند. برای مثال خرید اقلام غیرضروری منزل، عدم صرفه جویی در مصرف آب و برق و گاز، عدم استفاده از حمل و نقل عمومی، خودروهای تک سرنشین، تعداد بیشمار پوشاک برند و بدون استفاده، غذاهایی فرااوری شده و غیر مفید و بسیاری موارد این چینی نشانه های از اسارت انسان در سبک زندگی به اصطلاح لاکچری اما ناسالم دارد. مطمئنا فردی که به سلامت خود اهمیت می دهد خوردن غذاهای خانگی و سالم را به بهترین غذاهای رستورانی ترجیح می دهد.

  • برنامه ریزی هدفمند برای سفر

هدف خود را از سفر مشخص کنید، مثلا هزینه ی سفر هوایی، حمل و نقل عمومی، اقامت گاه ها غذا، تفریحات، در مقصد سفر را در نظر بگیرید. برخی از افراد معتقدند اگر خودشان بسته ی سفرشان را انتخاب کنند هزینه ها را کاهش کی دهند. با این حال بسیاری از آژانس ها و گروههای گردشگری معتبر پکیج های تورهای فردی و گروهی خود را با تنوع ارائه می کنند که معمولا هزینه ی سفر در ان مشخص شده و از نظر هزینه در رده های لوکس، میانه و ارزان تقسیم می شوند. بنابراین نگرانی از بابت هزینه های سفرتان در صورت استفاده از خدمات آژانس های مسافرتی معتبر نداشته باشید چرا که اغلب این هزینه ها با نظارت سازمان های گردشگری و مالیاتی انجام می شود که درآن تشویق افراد به سفر در نظر گرفته شده است.

شرکت خدمات گردشگری مینیاتور یزد مفتخر است تا شما را در برنامه ریزی برای سفرتان همراهی کند. همچنین می توانید با مشاهده ی تورهای مختلف سفر مد نظرتان را بهتر انتخاب کنید. مشاوران ما در هر ساعتی از شبانه روز آماده ی راهنمایی شما در امر پس از انداز برای سفر هستند.

  • بدون کسب اطلاعات کافی از مقصد سفر نکنید.

کسب اطلاعات کافی در مورد مقصد گردشگری همچون فرهنگ افراد، غذاهای رایج، حمل  نقل، اقامت گاه ها، ورودی مکان های توریستی و هزینه های رایج سفر قبل از رفتن بدان آنجا کمک بزرگی می کند. برای مثال هرچه رونق گردشگری در مکانی بهتر باشد احتمال یافتن تفریحات و اقامت گاه های متناسب با بودجه شما بهتر فراهم می شود، زیرا به جهت زیرساخت های کافی برای حضور همه ی افرار برنامه ریزی کافی شده است.

  • سفر کردن در فصول خلوت نقش زیادی در کاهش هزینه ها دارد.

در ایام پیک مسافرت (High season) به جهت استقبال مسافران بسیار هزینه های گردشگری نیز افزایش می یابد. برخلاف ان در ایام کاهش سفرها (Off season) هزینه ی خدمات گردشگری و حمل و نقل بسیار کاهش میابد که فرصت خوبی است تا از این ایام به بهترین نحو استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *