شماره پشتیبانی 36272080 – 035

مجموعه ی امیرچخماق یزد

مجموعه امیرچخماق یزد به عنوان نماد این شهر جهانی یکی از جاذبه های گردشگری بی نظیر این شهر است. این مجموعه به دستور امیرتیموری میرچخماق و به همراهی همسرش ستی فاطمه به عنوان مجتمعی رفاهی برای کاروانیان جاده ابریشم درخارج از باروهای گذشته ی یزد ساخته شده است.

این مجموعه شامل ساختارهای متفاوتی است که با مرکزیت میدان ساخته شده که شامل حسینیه، مسجد، مقبره، آب انبار (هم اکنون به عنوان زورخانه صاحب الزمان تغییر کاربری داده است)، بازارچه، کاروانسرا و … بوده است. بنای اصلی حسینیه نزد بازدیدکنندگان به واسطه ی پلان حجره ای چند طبقه، اجرکاری و کاشی کاری های بنایی اش بیشتر شناخته شده است.

مسجد امیرچخماق شبستانی و بدون مناره است احتمال می دهند که این مسجد توسط ستی فاطمه ساخته شده باشد چرا که در معناری اسلامی مساجد دارای دو مناره متعلق به شیعیان، تک مناره اهل تسنن و بدون مناره دارای بانی بانو است.

شرکت گردشگری مینیاتور در فاصله ی اندکی از میدان امیرچخماق، در مجموعه ی هتل موزه والی واقع شده است که ارائه دهنده ی بهترین تورهای یزدگردی و تور کویر یزد است که شما را به بازدید از این مجموعه ی بی نظیر دعوت میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *