شماره پشتیبانی 36272080 – 035

آبشار درگاهان تفت

آبشار درگاهان از زیباترین ابشارهای فصلی ایران و همچنین مرتفع ترین ابشار یزد است که در پنج کیلومتری شهر تفت قرار دارد و به نام درگَهان، دره گاهان و درگهون نیز شناخته می‌شود. آب این ابشار فصلی که بیشتر رونق آن در دوماهه اول بهار است از آب شدن برف و یخ قلل شیرکوه تامین می‌شود. ریزش آب از ارتفاع و روان شدن آن در دل دشت صحنه ی خارق العاده و باورنکردی را ترسیم می‌کند، گویی که در زمین چاله هایی از فیروزه شکل گرفته است.

مسیر تفرجگاه تا رسیدن به پای ابشار در گروه مسیرهای نیمه دشوار تلقی می‌شود که برای کودکان و سالمندان توصیه نمی‌شود. در پای آبشار تجمع درختان انار صحنه ای زیبا را به تصویر می کشد که با صدای اب روح را جلا می‌دهد.

برای رسیدن به ابشار فوق العاده کافی تا مسیر جنوب غربی شهرستان در امتداد جاده تفت-شیراز را ادامه دهید و در پنج کیلومتری شهر به آن خواهید رسید.

در قسمت تفرجگاه پایین کوه تعدادی سکو برای نشستن خانواده بر سر اب روان تعبیه شده که به ویژه در عصر و با سایه سار درختان صفای بسیاری دارد. شرکت گردشگری مینیاتور به‌عنوان ارائه دهنده تورهای یزدگردی و روستاهای گردشگری یزد دیدار از تفت و جاذبه‌های آن را بسیار توصیه می کند، برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما به ادرس www.miniyatour.com مراجعه کنید.