شماره پشتیبانی 36272080 – 035

پرسش های متداول گردشگری و سفر 

همکاران ما در شرکت سفرهای مینیاتور به صورت 24ساعته آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی هستند. چنانچه از خدمات سفر ما در قالب تورهای گروهی یا شخصی استفاده می کنید، در همه مراحل سفر پیشتیبانی انلاین در صدد رفع مشکلات شما خواهد بود. جهت اطلاع از تورها، هزینه، نحوه رزرو و تکمیل مدارک اگر سوالی داشتید با خطوط مینیاتور تماس حاصل کنید. در زیر تعدادی از پرسش های متداول برای شما گردآوری شده است تا با خیالی آسوده رهسپار سفر خود بشوید.

نحوه رزرو تورهای مینیاتور به چه گونه است؟

خدمات رسانی در مینیاتور به دو صورت حضوری و بر خط انجام می پذیرد. شما می توانید بدون خروج از منزل یا محل کار تنها بایک تماس یا از طریق سایت تمامی مراحل رزرواسیون را به تنهایی انجام دهید. اما اگر مشتاق خرید حضوری هستید شرکت مینیاتور از ساعت 8 صبح تا 16 شنبه تا پنج شنبه در محل هتل والی یزد آماده خدمت رسانی در زمینه سفر است.

چگونگی گزارش مشکل و انتقاد از نحوه برگزاری تور؟

در صورت مواجه با هرگونه خطای انسانی و سیستمی در تمامی پروسه سفر ابتدا بهتر از مراتب موضوع را با مدیر تور بخش مربوطه و یا مدیریت شرکت سفرهای مینیاتور در میان بگذارید. چنانچه این مشکلات مستقیما به خدمات مینیاتور مرتبط باشد، تمامی تلاش ما در راستای جبران خطاها و کاستی های تور خواهد بود. اما اگر در طی سفر با خطای سیستم حمل و نقل، اقامت گاه و یا سالن های پذیرایی مواجه شدسد بهتر است مستقیما این موارد را به ارگان های ذی صلاح اطلاع دهید.

تور لحظه اخری یا سر وقت ؟

تورهای لحظه آخری به جهت قیمت مناسب تر همیشه طرفداران خاص خود را دارند اما این شیوه سفر مناسب همگان نیست. اگر اهل برنامه ریزی دقیق برای سفرتان هستید و انتظارتان برای اختلالات ناگذیر پایین است بهتر است قید این شیوه را بزنید و به موقع تور خود را رزرو کنید. به علاوه دقیقه نودی بودن گاهی به ضرر شماست چرا که در برخی مواقع مثل تعطیلات نوروز، تعطیلات تابستانی و … نرخ پرواز و تور به شدت افزایش میابد.

آیا مینیاتور مجری مستقیم برگزاری تورهای گردشگری است؟

پاسخ ما به این پرسش بله! است. به جهت تجربه و سابقه درخشان در زمینه تورگردانی در ایران و همچنین خارج کشور، شرکت سفرهای مینیاتور مجری مستقیم برگزاری تورهای اعلام شده در سایت است بنابراین از نظر هزینه و مسئولیت زمینه حفظ خاطر مشتریان فراهم است. در نمونه های همکاری نیز حتما در توضیحات تور مربوطه ذکر خواهد شد.

تور انفرادی با گروهی چه تفاوت هایی دارد؟

همانگونه که از اسم آن پیداست تور انفرادی تنها برای اشخاص مجزا قابل رزرو است و در آن همه ی موارد همچون هزینه و ساعت رفت و برگشت به طور ویژه ذکر شده است. اما تورهای گروهی به جهت مشارکت افراد بیش از یک نفر از نظر هزینه زمان برگزاری قابلیت انعطاف بیشتری دارد.

آیا پروازهای چارتر قابل کنسلی است؟

خیر به جهت آنکه شرکت های مسافرتی از پیش مبلغ بلیت را پرداخت کرده اند در نتیجه سیستم هواپیمایی اجازه کنسل کردن را به شرکت های گردشگری نخواهد داد و تنها چارتر کننده قادر به تعیین میزان خسارت خواهد بود. بنابراین در خرید خود دقت لازم را به عمل آورید.

نرخ کنسلی پروازهای سیستمی چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه هزینه ی کنسلی بلیت های سیستمی ارتباط زیادی با ایرالاین ها دارد. اما به طور کلی دو عامل زمان پرواز و کلاس پروازی در تعیین میزان خسارت تاثیرگذار است. به خاطر داشته باشید بلیت کودکان بالای 12 سال کامل محاسبه می شود و هم چنین به جهت آنکه به نوزادان صندلی اختصاص نمیابد هزینه بلیت ایشان کامل برگشت داده می شود.  به طور کلی نحوه محاسبه ی هزینه ی کنسلی میانگینی به صورت زیر است:

تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از پرواز 30٪

3 ساعت قبل از پرواز 40%

از 3 ساعت تا نیم ساعت قبل از پرواز 50%

از نیم ساعت قبل از پرواز تا بعد از پرواز 60%

خدمات اصلی آژانس ها و خدمات مازاد شامل چه مواردی است؟

به طور کلی این موضوع بستگی زیادی به سیاست آژانس و شرکت های گردشگری دارد. اما به طور کلی خدمات اصلی شامل (بلیت، رزرو اقامت گاه و ویزا) است اما سایر خدمات همچون (پذیرایی، ترنسفر، راهنما، بیمه، گشت شهری و … ) به عنوان مازاد شناخته می شوند.

آیا در صورت عدم برگزاری خدمات مازاد تور مثل گشت شهری می توان ازشرکت گردشگری شکایت کرد ؟

خیر! معمولا خدمات مازاد مثل پذیرایی، گشت شهری یا ترنسفر فرودگاهی مستقیما برعهده شرکت مسافرتی نیست بلکه هتل های یا اقامت گاه ها این خدمات را پیشنهاد می دهند و مسئولیت برگزاری یا عدم برگزاری آن برعهده متولیان آن است. شرکت های گردشگری در صورتی که اقامت گاه قول 100% برگزاری این خدمات را داده باشد به شما در زمینه عودت مبلغ کمک خواهد کرد.

در زمینه تورهای خارجی چه خدماتی برعهده شرکت مینیاتوراست؟

شرکت سفرهای مینیاتور تامین کننده ویزا، بلیت، اقامت و ترنسفر است و سایر هزینه ها همچون عوارض خروج از کشور، تامین مالی ویزا و … برعهده مسافرین عزیز است.

آیا تورهای مینیاتور تنها به صورت پکیج ارائه می شود؟

خیرخط مشی مینیاتور به عنوان مجری مستقیم برگزاری تورها بدین صورت است که شما تورها را می توانید در قالب پکیج کامل خریداری کنید و یا تنها اقدام به رزرو جداگانه بلیت و یا اقامت گاه خود بپردازید. در هرحالت همکاران ما در مینیاتور آماده مشاوره و خرید هریک از خدمات به صورت جداگانه هستند.

آیا مینیاتور مشاوره سفر هم می دهد؟

بله! شرکت گردشگری سفرهای مینیاتور با بهره گیری از همکاران دانش آموخته و ماهر در زمینه گردشگری فرهنگی و طبیعی آماده ارائه مشاوره به شما و در نظر گرفتن نیازهایتان در طول سفر در بستن پکیج سفری است تا با خیالی آسوده از تعطیلات خود بهره بگیرید.

هزینه تورها چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ی تورها به صورت پکیج یا خدمات مجزا بستگی زیادی به نرخ مصوب ارگان های خدمات رسان دارد. برای مثال ایرلاین ها، هتل ها، اماکن گردشگری، رستوران ها و … هریک متناسب با کیفیت و کمیت خدمات خود هزینه متفاوتی را ارائه می دهند. وظیفه آژانس ها نیز تفکیک و تجمیع این هزینه ها و ارائه آنها به مشتریان است. بنابراین هرگونه تغییر در نرخ محاسباتی در اثر تغییر در هزینه ی ارگان ها ایجاد می شود.

توره سه روزه شهر جهانی یزد
توره سه روزه شهر جهانی یزد