شماره پشتیبانی 36272080 – 035

خیابان مسجد جامع

به یزد سفر کرده اید و در ابتدا در میان دنیایی از جاذبه های تاریخی با معماری های هوشمند احساس سردرگمی می کنید، ما به شما ادرس بهترین مکان برای شروع گردش تاریخی در یزد را در اختیارتان خواهیم گذاشت. خیابان مسجد جامع یزد که به عنوان خیابان فرعی در حد فاصل خیابان امام و بافت تاریخی قرار دارد یکی از گذرگاه های ارزشمند تاریخی جهان است که از سوی به مسجد جامع کبیر یزد و از سوی دیگر به برج ساعت در یزد منتهی می شود.

این گذرگاه سنگ فرش محل عبور و مرور روزانه ساکنان و بازدیدکنندگان بسیاری است که به شوق دیدار یکی از زیباترین آثار معماری ایران با کاشیکاری های آبی  و کبود یعنی مسجد جامع یزد روانه ی خیابان مسجد جامع می شوند. بلندترین سردر مساجد کهن جهان با مناره های بلند درانتهای این خیابان خودنمایی می کند و از دو سوی آن به قلب بافت تاریخی یزد و آثار بی نظیری همچون بازار سنتی یزد، زندان اسکندر، بقعه چهارده معصوم، خانه لاری ها، اب انبار کوشک نو و صدها آثار دیگر دسترسی خواهید داشت. علاوه بر آن در این خیابان مغازه های صنایع دستی همچون ترمه و سفال با تنوع محصول خوبی وجود دارد که می توانید با اندکی پرس و جو سوغات مدنظر خود را تهیه کنید. تعدادی کافه، رستوران و اقامت گاه نیز در این خیابان وجود که اغلب آنها مجهز به روف تاپ یا جایگاه بام هستند که می توانید حین لذت بردن از نوشیدنی و صحبت با دوستانتان از منظره ی بافت قدیمی یزد، طاق های بلند گهواره ای و گنبدهای کاشکاری زیبا لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *