شماره پشتیبانی 36272080 – 035

موزه آیینه و روشنایی یزد

موزه آیینه و روشنایی یزد که با نام قصر آیینه نیز شهرت دارد در بلوارکاشانی یزد روبه روی پارک قدیمی هفت تیر قرار دارد. این عمارت اعیانی جز زیباترین کاخ های مسکونی یزد بوده که روزگاری متعلق به تاجری خوش نام به صراف زاده بوده است. این بنای بی همتا مربوط به دوران پهلوی است و از ویژگی های معماری آن دوران پیروی می کند.

خانه به صورت درونگرا ساخته‌شده اما وجود رواق های پیرامون و پنجره های بلند و همینطور نمایی زیبا ومرمرین حالتی برونگرا را به خانه داده است. وجود استخر وسیع و همچنین درختان سرو و کاج سر به آسمان ساییده باعث می‌شود در بدو ورود به خانه ارامشی عجیب در دل کویر یزد را احساس کنید.

درون این خانه سرشار از زیبایی های بصری است گچ‌بری، آیینه‌کاری، موزاییک کاری، هنر شیشه رنگین، منبت و از همه مهمتر نگارگری ایرانی سبب شده تا تصویر درون این کاخ که به نیکی قصر آیینه نام گرفته چشم ها را به خود خیره کند. جلوه ی آب و نور در موزه آیینه و روشنایی کاملا دلربایی می کند.

از این رو به این بنا موزه آیینه روشنایی می گویند که محلی است برای نگهداری اشیا همچون آیینه، انواع چراغ ها، لامپ های درخشان و لوازم روشنایی و همچنین بخشی از آن نیز به نگهداری از اشیا کهن مردمان یزد همچون دوربین های عکاسی، کشفیات باستان‌شناسی و گالری تصاویر اختصاص داده شده است. شرکت گردشگری مینیاتور به‌عنوان ارائه دهنده تورهای تخصصی یزد شما را به دیدن این جاذبه ی بی نظیر یزدی دعوت می کند.