شماره پشتیبانی 36272080 – 035

سرو کهن سال مهریز

سرو کهن سال مهریز دومین موجود زنده کهن سال استان یزد بعد از سرو ابرکوه است. این سرو بیش از ۳۰ متر ارتفاع دارد و پهنای آن هفت متر است.

این سرو در محله ی مُنگ اباد مهریز قرار دارد که هم اکنون از نواحی اطراف این سرو به‌عنوان منطقه تفریحی و فضای سبز جهت استفاده ی خانواده ها و گردشگران مهریز استفاده می‌شود.

درخت سرو در اعتقادات ایرانی پیش از اسلام نماد زندگی جاودان و یادگاری از زردتشت است، اهمیت این درخت در دوران اسلامی نیز حفظ شده به همین سبب نقش سرو به صورت طبیعت گرا و استیلیزه زینت بخش طرح های ایرانی جهت تزئین بناها، کتیبه ها و سنگ قبور بوده است. امکانات رفاهی همچون اقامتگاه، سرویس بهداشتی، مسجد و جایگاه سوخت در نزدیکی این جاذبه ی تاریخی برای رفاه گردشگران ایجاد شده است.

محله منگ اباد دارای قلعه ی زیبایی است که سالانه مورد بازدید گردشگران بسیاری قرار می گیرد. شرکت گردشگری مینیاتور یزد شما را به بازدید از اثر سرو جاودان مهریز دعوت می‌کند. در سفر به یزد زمانی را برای دیدار از شهر مهریز قرار دهید چراکه دارای جاذبه های شفت انگیز طبیعی و تاریخی همچون باغ پهلوان پور، غزبالبیز و سرو کهن سال مهریز است.